Zbiorniki na paliwo – wygoda i oszczędność czasu podczas prac polowych

Sezon na prace polowe jest już w pełni. Rozpoczynają się pierwsze zbiory warzyw i owoców, jednak najwięcej pracy czeka na rolników latem oraz jesienią. Dużym ułatwieniem dla ich są maszyny rolnicze, które w większości są napędzane paliwem. Ciągłe podróże na stacje paliw bywają męczące, a do tego zabierają mnóstwo czasu, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób magazynować paliwo do maszyn, by praca nie musiała być przerywana na zbyt długi czas.

 

Zbiorniki na paliwo – dowóz paliwa bezpośrednio na pole

 

Mobilne zbiorniki na paliwo to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla dużych gospodarstw, gdyż dzięki wolnostojącym pojemnikom można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, wszak nie od dziś wiadomo, że zakup hurtowy wiąże się z niższą ceną. Przy tradycyjnych uprawach wielohektarowych, rolnicy zużywają wiele lirów paliwa, a dojazdy do stacji paliw i do gospodarstwa z pola zajmują bardzo dużo czasu. Dlatego właśnie inwestycja w zbiornik na paliwo zyskuje coraz bardziej na popularności.

Zbiorniki na paliwo – o czym należy pamiętać podczas zakupów

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że według obowiązujących przepisów dotyczących magazynowania i transportowania paliwa, zbiorniki muszą posiadać atesty i certyfikaty. Do tego, muszą być szczelne oraz, jeśli ich pojemność przekracza 5000 litrów, muszą zostać zarejestrowane i kontrolowane przez Urząd Dozoru Technicznego raz na dwa lata. Warto także oszacować średnie zużycie paliwa w sezonie, by dobrać pojemność zbiornika do potrzeb, tak aby nie przeinwestować, a paliwo było w pełni wykorzystane.

Warto zainwestować w takie rozwiązanie, gdyż zbiorniki mobilne mają dużo zalet i mogą przynieść nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również podnieść komfort pracy dzięki temu, że nie trzeba się martwić o stan baku w maszynie.

Dodaj komentarz