DOM

O murłaty, o szagriaty

Trudno sobie wyobrazić w pełni funkcjonalny dom bez murłaty. To niezwykle istotny pod względem konstrukcyjnym element domu. Właśnie ona przenosi ciężar z więźby dachowej na ściany. 

 

W związku z nią nasuwa się wiele pytań. Jedną z nich, w jaki sposób ją ocieplić? Postarajmy się rozwiać mgiełkę niewiedzy.

Nie ma to jak ocieplona murłata

Jeszcze zanim dom się zmaterializuje przed naszymi oczami, mamy najpierw do czynienia z jego projektem. Zwykle bierzemy udział przy jego powstawaniu, ale największą rolę odgrywa tutaj architekt. Warto, aby uwzględnił on rychło spodziewane inwestycje. Jedną z nich jest ocieplenie domu. Nieraz nie wystarczy przeprowadzić izolacji dachu czy poddasza. Istotne, aby i murłata została należycie ocieplona. 

 

Tylko jak to zrobić? Od czego są fachmani, którzy przyjadą, gdy do nich zadzwonimy. Polecamy jedną z ekip, która specjalizuje się w realizacjach wykorzystujących piankę poliuretanową. Izolator ten świetnie przylega do drewna, zatem nadaje się do ocieplenia murłaty, która jest przecież drewnianą częścią konstrukcji domu.

 

Co nie mniej istotne – piana PUR odznacza się wysokimi parametrami paroprzepuszczalności. Zatem wilgoć nie będzie się gromadziła w izolowanej przegrodzie.