Jak zabezpieczyć altankę przez zimą?

Jedną z najpopularniejszych form zabezpieczenia altany przed warunkami atmosferycznymi jest plandeka. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór okryć: zaczynając od ekonomicznej plandeki PE (PP) 200g/m2 poprzez tkaninę PCV 650g/m2 aż do okien z folii przezroczystej. Ten ostatni rodzaj mimo, że najdroższy to jest najchętniej wybierany z uwagi na przezroczystość folii, która zapewnia dopływ światła i dobrą widoczność. Poza tym plandeka z oknem zapewnia przezroczystość szyby, jest tak samo odporna na deszcz, śnieg, mróz i wiatr, a przy tym elastyczna i nie tłucze się.

 

Okna z plandeki na wymiar

Każdą plandekę wykonujemy według wyliczeń Klienta. Jest to często podyktowane niestandardowymi wymiarami altanek. Dlatego nie mamy standardowych formatów i każda nasza realizacja jest indywidualna także pod kątem wykonania odpowiedniej wielkości okna, oczkowania, wycięć czy doboru koloru. Dzięki temu, nie ma dla nas ograniczeń jeżeli chodzi o formaty ścianek. Nie mniej jednak nie wykonujemy całych przezroczystych plandek, każde okno z plandeki musi być wykończone obramówką w kolorze, w której zakute są oczka.

 

Montaż ścian z plandeki

Mocowanie plandeki z folią przezroczystą jest dość proste. Montaż odbywa się przy użyciu chwytek obrotowych, które w pierwszej kolejności zaczepia się do konstrukcji drewnianej. Następnie ścianki zakłada się na uchwyty za pomocą oczek zakutych na krawędzi plandeki, przekręca i folia już jest zapięta. Jednak kluczem bezproblemowego montażu jest prawidłowe zwymiarowanie konstrukcji, które powinno uwzględnić również belki w wymiarze całkowitym, aby zapewnić miejsce mocowania do altany. Za krótka lub za długa plandeka może stanowić wyzwanie dla montera. Dlatego już na etapie zapytania o wycenę należy podać szerokość belek konstrukcji , które zostały uwzględnione w wymiarze. Jest to także istotne dla poprawnego zakucia oczek w odpowiedniej odległości od krawędzi.

Okrycia altankowe – sprzedaż

Z uwagi na fakt, że specjalizujemy się w produkcji na wymiar, każda realizacja wyceniana jest indywidualnie na zapytanie. Ponadto wykonanie według indywidualnego projektu wiąże się z czasem oczekiwania wynoszącym ok 1-2 tygodnie. Gotowa plandeka wysyłana jest kurierem na wskazany adres. Zachęcamy do obejrzenia naszych przykładowych realizacji na www.firmadp.pl lub kontakt z biurem obsługi Klienta 780-090-280.