Spalacze tłuszczu – jak naprawdę działają?

Każdy, kto regularnie trenuje chciały, żeby efekty jego wysiłku były widoczne jak najszybciej. W tym celu stosuje się różnego rodzaju preparaty czy wspomagacze, które często mogą polegać jedynie na efekcie placebo. Jednym z najpopularniejszych produktów, są dzisiaj spalacze tłuszczu – czym są i czy naprawdę mogą pomóc?

 

Czy termogeniki są skuteczne?

 

Zarówno badania laboratoryjne jak i efekty treningowe u osób, które stosują suplementacje termogeniczną wskazują, że spalacze tłuszczu faktycznie działają. Dzieje się tak, głownie z uwagi na skład tego typu produktów, najczęściej stosowane zawierają takie substancje jak: kofeinę, katechinę, kapsaicynę, piperynę, forskolinę, johimbinę, CLA. Są to substancje, które wpływają pozytywnie na metabolizm, dzięki czemu wydatek energetyczny organizmu zwiększa się nawet o 11 procent.

 

Spalacze tłuszczu – efekty

 

Jak się okazuje, substancje termogniczne stosowane przy regularnych treningach, mogą wpłynąć pozytywnie na efekty wysiłku. Najczęściej stosowane są by przełamać stagnację podczas redukcji wagi, zwiększają też wydolność organizmu, redukują objawy przemęczenia treningowego oraz ułatwiają wchłanianie mikroskładników.

Nie można jednak zapomnieć o tzw. efektach ubocznych, stosowanie spalaczy może je bowiem wywołać. Do niepożądanych skutków suplementacji należą: podwyższone ciśnienie, stany lękowe, nadmierna potliwość, bezsenność czy drżenie dłoni. Trzeba też pamiętać, że spalacze tłuszczu zawierają kofeinę, podczas ich stosowania warto więc zrezygnować z kawy. Nie zapomnijcie też o konsultacji z lekarzem – osoby, które mają problemy z sercem lub ciśnieniem, powinny trzymać się od termogeników z daleka.

 

Sport to twoja pasja?

 

Jeśli tak, i chciałbyś wiedzieć więcej na temat skutecznych i ciekawych treningów lub zyskać wiedzę około treningową, rozważ zapisanie się na kurs trenera personalnego Poznań, gdzie nauczysz się wszystkiego, co powinien wiedzieć trener personalny.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs trenera personalnego Poznań

Dojazd: