Na czym polega generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych

Budowa jest procesem składającym się z wielu etapów, z których ostatnim jest realizacja. Chcąc przejść ten etap sprawnie i pomyślnie, w przypadku tak złożonej inwestycji, jak realizacja hal stalowych, warto zdecydować się na generalne wykonawstwo. Na czym ono polega?

Czym charakteryzuje się generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych?

Wykonawcą generalnym jest firma, która zajmuje się realizacją całości wszelkiego rodzaju prac budowlanych w ramach konkretnej inwestycji. Wykonawstwo obejmuje pełny wachlarz usług – od zalania fundamentów, aż po wykończenie.

To właśnie odróżnia generalnego wykonawcę od podwykonawców, którzy zajmują się jedynie wybranymi pracami.

W przypadku tak dużych i złożonych inwestycji, jak budowy hal stalowych i magazynów, wykonawcą generalnym bywa sformalizowany prawnie klaster firm o różnej specjalizacji związanej z wykonawstwem tego typu inwestycji. Są to zespoły montażowe, producenci budowlanych konstrukcji stalowych, instalatorzy, projektanci i inni specjaliści. Współpracują oni między sobą w ramach wykonywanej inwestycji na tyle ściśle, że zlecający generalne wykonawstwo ma wrażenie współpracy z jednym podmiotem. Prace przebiegają płynnie, bez przestojów i w ramach ustalonego harmonogramu.

Jak wybrać generalnego wykonawcę hali, lub magazynu?

Generalne wykonawstwo hal i magazynów stalowych, to odpowiedzialne zadanie. Inwestycje tego typu wiążą się z ogromnymi kosztami. Każda pomyłka, czy usterka, może mieć negatywne skutki – nie tylko ekonomiczne. Dlatego wybór dobrego wykonawcy generalnego tak poważnej inwestycji musi być dokonany starannie, w oparciu o renomę i doświadczenie firm-kandydatów. W przypadku potencjalnego wykonawcy generalnego będącego zrzeszeniem kilku firm, każda z nich musi posiadać dobre opinie i stabilną pozycję na rynku oraz odpowiednie doświadczenie.

Rozpoczynając rozmowy z przyszłym generalnym wykonawcą, warto jest zwrócić się o udostępnienie lokalizacji poprzednich realizacji firmy i naocznie przekonać się, o jej profesjonalizmie i doświadczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą www.bib-systems.pl

Dodaj komentarz