Dlaczego połączenie zbiornika buforowego i pompy ciepła to dobry pomysł

Popularność stosowania pomp ciepła jako głównego źródła ciepła w gospodarstwach domowych ciągle rośnie. Można stosować z nią różne połączenia, które zmniejszają koszty związane z jej użytkowaniem, na przykład panele fotowoltaiczne. W tym artykule znajdziesz informacje na temat połączenia pompy ciepła ze zbiornikiem buforowym. W niektórych instalacjach, takie połączenie jest koniecznością, w innych – dobrym pomysłem.

 

 

Czym jest pompa ciepła

 

Jest to narzędzie umożliwiające pozyskanie ciepła ze środowiska. Dzięki wykorzystaniu energii, która znajduje się w ekosystemie, jest tańszym w użytkowaniu rozwiązaniem od tradycyjnych systemów grzewczych. Istnieje kilka rodzajów tych urządzeń. Są to pompy ciepła wodne, powietrzne lub gruntowe. Wszystkie swoje działanie opierają na energii elektrycznej. Jednak ilość prądu, który jest im potrzebny jest na tyle mała, że w stosunku do ogrzewania za pomocą kotła, koszty są o wiele mniejsze. W celu jak najefektywniejszego wykorzystania urządzenia należy zadbać o wyroby najwyższej jakości oraz połączenie z odpowiednimi narzędziami dodatkowymi. Jednym z takich mechanizmów jest bufor do pomp ciepła.

 

Czym jest bufor

 

Jest to urządzenie, które wydłuża czas trwania poszczególnych cyklów pracy pompy. Dzięki temu zwiększa się jej efektywność, a możliwość uszkodzenia sprzętu zostaje zredukowana. Zbiornik buforowy akumuluje nadwyżki energii wytworzone przez pompę, a w momencie, kiedy jest taka potrzeba, sukcesywnie oddaje ją do instalacji. Przez to znika problem z długim okresem rozruchu urządzenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ moment startu i rozruchu jest czynnikiem najbardziej skracającym żywotność sprężarki, jak i całej instalacji. Tym sposobem zbiornik buforowy podwyższa żywotność samej pompy ciepła. Dodatkową zaletą, którą daje inwestorowi bufor do pomp ciepła, jest większa oszczędność. Dłuższe cykle pracy przekładają się na zmniejszoną ilość rozruchów, co realnie wpływa na koszty użytkowania urządzenia. Dodatkowo bufor umożliwia połączenie instalacji z innymi źródłami energii, takimi jak na przykład kominek z płaszczem wodnym.

 

 

Podsumowanie

 

Aby dobrze wykorzystać możliwości grzewcze instalacji, należy stosować urządzenia najwyższej jakości. Efektywność systemu jest zwiększona, kiedy zastosujemy w nim zbiornik buforowy. W realny sposób zmniejsza on koszty eksploatacji oraz zwiększa żywotność sprężarki, co wydłuża aktywność całej aparatury. Dzięki niemu inwestor może też zastosować inne źródła energii. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób chce wykonać takie połączenie bez wiedzy, że w tym przypadku bufor jest koniecznością.

 

Dowiedz się więcej na http://www.noel.pl/polaczenie-zbiornika-buforowego-i-pompy-ciepla/

Dodaj komentarz