Przepis na piknik idealny!

Lato za oknem, a my mamy ochotę na coraz częstsze spędzanie czasu na łonie natury. Nic dziwnego! Przyroda potrafi uspokoić nasze wnętrze i zapewnić porządną dawkę nowej energii. Zastanawiasz się, jak czerpać z bezchmurnej pogody jak najwięcej? Pomyśl o pikniku! To opcja dobra dla każdego fana wypoczynku wśród zieleni. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek na udany wypad.

Po pierwsze – miejsce

Najlepiej z dala od zgiełku. Jeśli lubisz towarzystwo innych ludzi, wybierz pobliski park, to dobra okazja na nawiązanie nowych kontaktów. Jeśli wolisz spędzić czas jedynie z bliską Ci osobą lub rodziną, popytaj znajomych, lub poszukaj miejsca w sieci. Fora internetowe, mapa Twojej miejscowości i okolic, często kryją prawdziwe lokalizacyjne perełki. Jeśli jesteś posiadaczem ogrodu, tak naprawdę nie musisz szukać daleko.

Po drugie – prowiant

Zabierz ze sobą to, co lubicie, ale postaw na raczej lekkie posiłki. Piknik to świetna okazja na zjedzenie czegoś zdrowego, a owoce i warzywa stanowią idealną przekąskę. Lubisz słodycze? W taką pogodę czekoladę i bitą śmietanę możesz zastąpić muffinkami. Ich przygotowanie nie potrwa długo, a satysfakcja będzie gwarantowana, zwłaszcza że mogą być one zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Aby zabrana przez nas żywność była jak najdłużej świeża, warto zaopatrzyć się w pojemniki próżniowe. Na tę okazję dobrze sprawdzą się także papierowe naczynia i plastikowe sztućce. Są lekkie i nie zajmują dużo miejsca.

Po trzecie – akcesoria

Piknik kojarzony jest przede wszystkim z wielkim wiklinowym koszem i kocem. Kosz tak naprawdę możemy zastąpić plecakiem, czy torbą, ważne, aby było nam przede wszystkim wygodnie. Na czym najlepiej usiąść? Weź ze sobą pled, który umożliwi Ci prawdziwy relaks. Jego wielkość powinna być dostosowana do liczby osób, a materiał,  z którego jest wykonany, nie przepuszczać z podłoża ewentualnej wilgoci, czy chłodu.

Po czwarte – dobry nastrój

To bardzo ważne, aby chwile z bliskimi móc i umieć doceniać. Całą przyjemność z plenerowego wyjścia przysłania Ci alergia? Poczytaj tutaj, jak skutecznie sobie z nią radzić. Jeśli pogoda i uśmiechy dopiszą, tak spędzony czas na pewno pozostawi miłe wspomnienia i ochotę na kolejny wypad.

Dodaj komentarz